Blog

بازگشت به Blog
ارسال شده توسط: sormeyli نظرات: 0

کسب و کار و تهیه طرح مربوط به آن

کسب و کار

به زبان ساده، فعالیت‌هایی است که شامل تولید، خرید کالاها و خدمات؛ با هدف فروش و کسب سود،انجام میشه و تعریف کلی از آن اینکه، کسب و کار با خرید و فروش کالاها، تولید کالاها یا عرضه ی خدمات، به منظور به دست آوردن سود، سر و کار دارد.

ارویک و هانت در اینباره میگه :کاری که در آ ن خدمات یا کارهایی که دیگر افراد جامعه به آن نیاز دارن و مایل به خرید آن هستن و توان پرداخت بهای آن را دارن، تولید، توزیع و عرضه می شود؛ کسب و کار می گویند.

کسب و کار

تهیه طرح 

تهیه طرح برای موفقیت هر شرکتی لازم وضروریه است جالب است بدونید هر ده تجارت، هفت مورد درعرض ۵ سال شکست خوردن. علت این شکست بررسی ناقص بازار، مدیریت نادرست مالی است و همه این ها به خاطر نداشتن طرح است. با اینکه نوشتن این برنامه کاری خسته کننده است، اما به هیچ عنوان  نباید از آن غافل بشید. به یاد داشته باشین که این طرح فقط برای جذب سرمایه گذار نیست و بهتون وتیم کاری تون کمک می کنه.

قبل از شروع  باید اقدام به نوشتن طرح  کنین. با این حال اگر بهترین برنامه را بنویسید وبه درستی اجرا نکنین، هیچ ارزش و منفعتی برای کسب کارتون نداره.

 

خلاصه طرح :

تدوین ماموریت

اطلاعات مربوط به خدمات یا کالا

برنامه بازاریابی

مدیریت سازمان

برنامه ریزی مالی

ضمیمه

 

استارت:

یک کسب کار با یک ایده و یک اسم شروع میشه . البته بسته به نوع و ماهیت تجارت ، تحقیقات گسترده در بازار نیاز داره که برای تعیین اینکه بدونیم تبدیل این ایده به یک کار عملی است و آیا این کارمی تونه ارزشی و یا محصولی را به مصرف کنندگان ارائه بده ، ضروری است. نام تجاری یکی از با ارزش ترین دارایی های یک کسب است. به همین خاطردرانتخابش باید دقت بشه.

پس از تدوین یک برنامه ، که یک سند رسمی است ؛ در مورد اهداف ، و استراتژی های مد نظرشون برای راه اندازی  و رسیدن به اهداف ، شکل می گیره. براساس کسب و کار،ممکن است نیازبه اخذ مجوزهای قانونی باشد.

 

ویژگی ها:

1- فروش کالاها

2 – معامله‌ی کالاها و خدمات

3- تکرار معاملات

4- انگیزه‌ی سود

 

اهداف:

دارای اهداف اقتصادی و هم اهداف اجتماعی‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog

‌ ‌‌ همکاری با اساتید محترم برای برگزاری دوره های آموزشی ‌

عالی آموز ‌مهارت هایت رو عالی بیاموز. ‌

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما