Blog

بازگشت به Blog
ارسال شده توسط: کارمند عالی اموز نظرات: 0

چگونه سخنور خوبی باشیم؟

چگونه سخنور خوبی باشیم؟

حتی اگر هرگز مدیریت یک جلسه را بر عهده نگیرید، سخنرانی عمومی یک مهارت مفید برای سخنرانی در عروسی یا با یک دوست تا الهام بخشیدن به گروهی از داوطلبان در یک مراسم است. توسعه مهارتهای گفتاری عمومی می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش داده و به شما در غلبه بر اضطراب مربوط به گفتار کمک کند.

حتی کسانی که با اختلال اضطراب اجتماعی زندگی می کنند می توانند با درمان اضطراب و با کار بر روی پیشرفت مهارت صحبت کردن در جمع بدرخشند. عالی آموز با برگزاری دوره های مهارت سخنوری در کرمان توانسته به بسیاری از افراد در این زمینه کمک کند.

در عالی آموز خیلی از مهارت های اساسی برای سخنوری را خواهید آموخت. مثلاًمی آموزید صدای شما مهمترین ابزاری است که شما به عنوان بلندگوی عمومی از آن استفاده خواهید کرد. یک راه ساده برای بهبود صدای شما یادگیری تنفس کامل و عمیق از دیافراگم است.

سخنوری در کرمان
سخنوری در کرمان

زبان بدن

به زبان ساده تر ، زبان بدن روش برقراری ارتباط بدن شما بدون استفاده از کلمات است. این ترکیبی از حالت های صورت و حرکات است و آنچه را که در ذهن شما اتفاق می افتد انتقال می دهد. برای تقویت سخنرانی خود، به زبان بدن قوی و اعتماد به نفس بالا نیاز دارید.

راست بایستید اگر از نظر جسمی قادر به ایستادن مستقیم هستید. اگر قبل از ارائه احساس استرس می کنید ، لحظه ای ایستاده خود را قدرتمند احساس کنید. انجام این کار فقط برای چند دقیقه باعث افزایش تستوسترون و افزایش اعتماد به نفس شما در ضمن کاهش استرس ، اضطراب و کورتیزول می شود.

صورت شما باید با پیامی که ارائه می دهید مطابقت داشته باشد. سعی کنید ظاهری آرام و شاد داشته باشید.

پاهایتان را ثابت نگه دارید. تغییر وزن شما از یک طرف به طرف دیگر می تواند مخاطبان شما را به حالت نیمه خواب آور  سوق دهد.

ما در دوره های سخنوری در کرمان این مهارتها و تمامی مهارت های لازم را با هم تمرین خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog

‌ ‌‌ همکاری با اساتید محترم برای برگزاری دوره های آموزشی ‌

عالی آموز ‌مهارت هایت رو عالی بیاموز. ‌

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما