Blog

بازگشت به Blog
تست مایرز
ارسال شده توسط: sormeyli نظرات: 0

مدل شخصیت شناسی بر اساس تست مایرز

تست مایرز- یگز (MBTI) حاصل زحمات حدود یک قرن تحقیق و تفحص است و پر مصرف ترین تست برای درک تفاوت های شخصیتی به هنجار است.

 

اهداف استفاده کنندگان این تست:

1-شناخت بهتر خود و توسعه و پیشرفت فردی

2-توسعه شغلی و پیشرفت کارراهه

3-بالندگی سازمانی

4-تشکیل گروه ها و تیم های کاری

5-آموزش رهبران و مدیران

6-حل مساله بین فردی و بین گروهی

7-مشاوره ارتباطات بین فردی

8-توسعه برنامه های آموزشی رسمی و آموزش های ضمن خدمت

9-مشاوره تحصیلی – شغلی

10-توسعه فرهنگی در جوامع بشری

این تست نسخه هایی متعدده، که اسم های زیادی داره و در موارد مختلف استفاده میشه. به صورت رسمی ارزیابی MBTI سه گام است.گام اول ارزیابی ، شامل پرسشنامه است که به تشخیص “تیپ اعلام شده” میرسه و درگام های بعدی و با کمک گرفتن از بازتاب فرد نسبت به نتایج و صفات شخصیتی اقدام میشه که در نهایت به “تیپ شخصیتی مناسب منجر میشه .

طبقه بندی تیپ ها در این روش شامل چهار بعد دوقطبی و هشت کارکرد است. قطب اول یا بعد برونگرایی-درونگرایی، شامل دو کارکرد یا مقیاس درون گرایی و برون گرایی است و به این نکته می پردازه که نوع برخورد ما جهان چگونه است و انرژی خود را به سمت کدام موضوعات هدایت می کنه. درون گرایان بر دنیای درون فردی خود و برون گرایان بر جهان بیرونی شامل اشخاص و اشیا توجه دارند و انرژی خود را متمرکز می کنن.

قطب دوم یا بعد شهودی-حسی، شامل دو کارکرد شهودی و حسی است و به دنیای ادراک و دریافت ما و این نکته می پردازه که چگونه اطلاعات خود را در دریافت کنیم بعد حسی به جمع آوری اطلاعات از طریق حواس پنجگانه و وقایع و شواهد رویدادها و ترجیح شهودی به دریافت اطلاعات از طریق توجه به معانی، روابط، مفاهیم و احتمالات مبتنی بر واقعیات اشاره داره.

قطب سوم یا بعد احساسی-متفکر، شامل دو کارکرد یا مقیاس احساسی و متفکر است و به این نکته می پردازد که فرآیند قضاوت ما چگونه است و چگونه تصمیم گیری می کنیم و در این خصوص به نتیجه می رسیم. راهنمای تصمیمی گیری در کارکرد احساس ارزش های شخصی است .

قطب چهارم بعد ملاحظه کننده-قضاوت کننده، شامل دو کارکرد یا مقیاس ملاحظه کننده و قضاوت کننده است و به این نکته می پردازه که در برخورد با دنیای اطرافمان چگونه عمل می کنیم و آیا شرایط سازمان یافته تر یا استقلال عمل بیشتر را ترجیح می دهیم.از ترکیب این چهار قطب دو گانه شانزده تیپ شخصیتی شامل کد چهار حرفی ترجیجات کارکردی حاصل میشه.

 

نتایج و تفسیر MBTI

با اجرای پرسشنامهMBTI تیپ شخصیتی خودتون را متوجه میشید. مفهوم تیپ شخصیتی یک مفهوم پویا و متغییر است ولی این تغییر بسیار کند و طی سالیان دراز اتفاق می افته.

 

راهنمای اجرای MBTI:

MBTI یک مقیاس است نه یک امتحان.

انتخاب از بین گزینه‌ها اجباری است و یکی را باید انتخاب کنین.

هیچ جواب درست یا غلطی وجود نداره

حدود ۲۰ تا ۴۰ دقیقه زمان می بره.

تستMBTI فقط رفتارهای معمول و به هنجار را می سنجه و ربطی به‌سلامت روان یا بیماریابی نداره.

هیچ تیپ شخصیتی خوب یا بدی وجود نداره هر یک ازتیپ ها نقاط قوت طبیعی.، نقاط ضعف یا نقاط مبهم خود را دارن.

هنگام پاسخ دادن به تست به این مسئله فکر کنین که در هر یک ازاین موارد در شرایطی که فشاری بر روی شما نیست کدام‌یک را ترجیح میدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog

‌ ‌‌ همکاری با اساتید محترم برای برگزاری دوره های آموزشی ‌

عالی آموز ‌مهارت هایت رو عالی بیاموز. ‌

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما