Blog

بازگشت به Blog
ارسال شده توسط: sormeyli نظرات: 0

صفر تا صد برند قسمت اول

تاریخچه :

صفر تا صد برند

بیش از یک قرن پیش دامداران گاو از آیرونهای مارک دار (برند دار) استفاده می کردن. تا نشان دهند که حیوانات آنها کدام است . از آنجا که گاوها در مسیری که به خانه های کشتارگاه شیکاگو می رفتن ، در دشت ها حرکت می کردن ، مشخص میشد که آنها از کدام مزرعه جدا شده اند زیرا در سرهر گاو مارکی وجود داشت .

دیوید اوگلیوی ، “پدر تبلیغات” ، نام تجاری را “مجموعه نامحسوس ویژگی های یک محصول” تعریف کرد و همچنین فرهنگ لغت نام تجاری را “درک شخص از یک محصول ، خدمات ، تجربه یا سازمان” تعریف می کند.

فکر می کنم “مارک” یکی از کلماتی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیره اما به سختی قابل درک است. “مارک” به چه معنی است و چگونه کاربرد این کلمه با گذشت زمان تغییر کرده است؟

اولین تعریف از “نام تجاری” نامی است که از یک منبع خاص به یک محصول یا خدمات داده میشه.، “مارک” با معنای فعلی کلمه “علائم تجاری” مشابه است و در قالب آرم شناخته میشه .

 

برند چیست؟

برند راهی است که در آن یک شرکت ، سازمان یا فرد توسط افرادی که آن را تجربه می کنن درک میشه و با آن شناخته میشه .

از آنجا که  برند نامحسوس است ، یک مارک به راحتی، مثلاً در ماهی تعریف نمیشه. شما احتمالاً موافقت خواهید کرد که اساسی ترین ویژگی تعیین کننده ماهی جایی است که در آن زندگی می کند.

ماهی در آب زندگی می کنه. این چیزی است که ماهی را به ماهی تبدیل می کنه. همین معیار اساسی در مورد مارک ها اعمال می شود. پاسخ به سؤال “یک برند چیست؟” از جایی شروع میشه که یک برند در آن زندگی می کنه. پس برندها ها کجا زندگی می کنن؟ برندها در ذهن مردم زندگی می کنن. آنها در ذهن هر کس که آنها را تجربه کرده  زندگی می کنند: کارمندان ، سرمایه گذاران ، رسانه ها ، و شاید مهمتر از همه ، مصرف کنندگان.

 

عناصر یک برند

به عبارت ساده ، برندها  ادراک هستند.طبق ادراک ، مارک ها عناصر زیادی را تشکیل می دهند. این کمک می کند تا به مهمترین موارد توجه کنیم ، زیرا اینها مفهوم بعدی است که ما بررسی خواهیم کرد: برندسازی. عناصر اساسی یک برند شامل قطب نمای برند ، فرهنگ شرکت ، نام و نشان ، هویت ، صدا و پیام رسانی ، وب سایت و معماری برند می باشد.

 

قطب نمای تجاری

قطب نمای برند خلاصه ای از اساسی ترین حقایق در مورد برندتون است . این نتیجه کار انجام شده در مرحله استراتژی برند ، از جمله تحقیق و موقعیت یابی است. قطب نمای مارک تجاری نشانگر سمت شما است. و از این پنج بخش تشکیل شده است که به شرح زیر است : هدف ، چشم انداز ، ماموریت ، ارزش ها و اهداف استراتژیک.

 

شخصیت 

طیف منحصر به فرد افکار ، احساسات و الگوهای رفتاری است که ذاتی یک برند است. شخصیت آن شامل فردی ترین ویژگی های یک برند است. این چیزی است که اپل را به عنوان یک شخصیت مستقل ، مینیمالیستی ، یاI مجذوب و پیشگام در فضای باز می کند. شخصیت یک برند به همین دلیل است که برای مشتریان وفادار آن قابل شناسایی است و اساس روابط بسیار شخصی است که آنها با آن شکل می دهند.

 

معماری

سیستم هماهنگی نام ها ، رنگ ها ، نمادها و زبان بصری است که یک مارک را تعریف می کند . معماری برند برتر بسیار عمدی و شهودی است که بر اساس تحقیقات در مورد تجربه مشتری ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog

‌ ‌‌ همکاری با اساتید محترم برای برگزاری دوره های آموزشی ‌

عالی آموز ‌مهارت هایت رو عالی بیاموز. ‌

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما