Blog

بازگشت به Blog
ارسال شده توسط: sormeyli نظرات: 0

تست هوش هیجانی  چیست؟

تست هوش هیجانی  چیست؟

تست هوش هیجانی

هوش هیجانی : هوش انسان همیشه موضوعی جذاب و جالب توجه برای دانشمندان، روانشناسان و همه انسان ها بوده است.

دقیقا تا چند سال پیش هوش انسان را تنها مساوی با IQ (آی کیو) یا بهره هوشی می دانستند.

آگاهی از وضعیت هوش هیجانی خیلی اهمیت داره و باید به آن توجه بشه، با بررسی و آشنایی با آن می توان دلایل شکست و یا موفقیت در زندگی شخصی و شغلیتون مشخص بشه.

حالا به این موضوع بپردازیم که این هوش چیست؟ این هوش به توانایی تشخیص، ارزیابی و تنظیم احساسات خود، احساسات اطرافیان و گروه های افراد گفته می شود.

شخصی که دارای آزمون هوش هیجانی بالا است ، توانایی ارزیابی خودش را دارد ، نقاط قوت و ضعف خودش و دیگران را می شناسد، قدرت همدلی و درک احساسات دیگران را به خوبی داراست.

افرادی که هوش هیجانی بالایی دارن همیشه میدانن که چگونه حتی در سخت ترین چالش های شخصی، اجتماعی و کاری باید در زندگیشان آرام و خوش بین باشند.یکی از مهمترین بخش های مفقود شده در معادله موفقیت، است، مفهومی که توسط دانیل گلمن کشف  به زندگی ما آدم ها تزریق شد.

برای سنجش آن مولفه ها و اجزای مختلفی توسط روانشناسان مختلف در نظر گرفته شده که بر مبنای آن پرسشنامه هایی تهیه شده است.

جالب است بدانید که این هوش آموختنی است و برخلاف آی کیو یا بهره هوشی که در هر فردی ثابت است و غیر قابل تغییر، ای کیو یک ویژگی قابل تغییر و آموختنی است.

یعنی همه ما می توانیم با سنجش میزان و سطح آن و مهارت های مربوط به آن، از طریق آموزش و تمرین به ارتقا و بهبود هوش هیجانیمون بپردازیم و این اتفاق بی نظیره یعنی همه انسان ها میتوانند آن را کسب کنند و بعد آن را تقویت کنند.

پس، بهانه آوردن ممنوع! چون دیگه نمی توانید بگین که خدا این هوش را بهم نداده و اینکه مادرزادی است و از طریق وراتث منتقل میشه.

 تست سنجش هوش

یکی از معتبرترین آنها تست هایی می باشد که سطح مهارت های مربوط به هوش هیجانیتان( خودآگاهی، خود مدیریتی، آگاهی اجتماعی و مدیریت رابطه) را به صورت جداگانه نمره کلی هوش هیجانی شما را می سنجد.

این افراد توانایی درک و مدیریت احساسات خود و همچنین تأثیرگذاری بر احساسات دیگران را دارد پس این طور از افراد می تونن رهبر خوبی باشند.

یک رهبر با درجه بالایی از  EQ، همدل و مهربان است ، به طور مؤثر و دقیق ارتباط برقرارمی کند، با تغییر سازگار است و توانایی  ایجاد اعتماد به نفس در دیگران را دارد.

خوشبختانه، هوش هیجانی می تواند آموخته شود، پس به مدیران کسب و کارها و رهبران پیشنهاد میشه حتما آن را خود را تقویت کنند و از آن به خوبی بهره ببرند و خودشون رامحدود به بهره هوش یا IQ (آی کیو) نکنند.

در زمان اجرایی تست، هر جمله را با دقت بخوانید و به تصویر با دقت نگاه کنید و مشخص کنید کدام گزینه برای شما مناسب است.

پاسخ هایی را انتخاب کنید که منعکس کننده افکار، احساسات و رفتارهای معمولی شما باشد.

ممکن است سوالات در توصیف موقعیت هایی وجود داشته باشد که به نظر شما مربوط به زندگی شما نیستند.

در چنین مواردی پاسخی را انتخاب کنید که اگر در چنین شرایطی خودتون را پیدا کرده اید به احتمال زیاد کدام را انتخاب می کنید.

پیشنهادم به شما دوستان عزیزاین است که حتما تست هوش هیجانی را انجام بدید چون هم جذابه و هم اینکه بیشتر با خودتون آشنا میشید و روحیاتتون را می شناسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog

‌ ‌‌ همکاری با اساتید محترم برای برگزاری دوره های آموزشی ‌

عالی آموز ‌مهارت هایت رو عالی بیاموز. ‌

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما