Blog

بازگشت به Blog
ارسال شده توسط: sormeyli نظرات: 0

استارتاپ یک شرکت جوان و نوپا

استارتاپ چیست؟

استارتاپ یک شرکت جوان است؛ که به منظور توسعه یک محصول یا خدمات بی نظیر و معرفی آن به بازار، توسط یک یا چند کارآفرین تأسیس میشه. با توجه به ماهیت، استارتاپ معمولی با بودجه اولیه از بنیانگذاران یا خانواده های آنها، تامین می گردد.

طرح استارتاپشون برای شروع، باید یک استدلال محکم، اگر نه نمونه اولیه، ارائه دهند که از ادعای آنها مبنی بر اینکه ایده آنها واقعاً جدید یا بهتر از هر چیز دیگری در بازاراست پشتیبانی می کند. بیشتر افراد موافق این موضوع هستند که یک بخش کاملاً اساسی برای راه اندازی یک استارتاپ تیم است.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Startups.co ویل شروتر تعریف خاص خود را استارت آپ این گونه مطرح می کند.

ویل می گوید: “استارتاپ تجسم زنده ی رویای بنیانگذار است.” “این نمایانگر سفر از مفهوم به واقعیت است. این یکی از معدود مواردی است که شما می توانید کاری را انجام دهید که فقط یک رویا باشد و آن را به واقعیت تبدیل کند ، نه فقط برای خودتان ، بلکه برای کل جهان. ”

پس تمامی کسانی که به دنبال راه اندازی یک استارتاپ هستند،به گونه ای دنبال تحقق یافتن رویاهایشانند. واقعا باید به همه آنها تبریک گفت،چون به جای راکد ماندن و یک زندگی معمولی را سر کردن؛ به دنبال تحقق رویاهایشان رفتند و تمامی سختی های آن را به جان خریدن و چه کسی شایسته تر و موفق تر از این افراد در صنعت کسب و کار .

همانطور که استیو جابز گفته است، “این افراد منتخب در حقیقت” دیوانگان “هستن. آنها جهان را از زاویه ای دیگر مشاهده می کنن و از شکست نمی ترسن. آنها صرفنظر از “چه چیزی” برای “آنچه می تواند باشد” نتلاش می کنند وریسک را می پذیرند.

 

درک استارتاپ

در مراحل اولیه ، شرکت های نوپا درآمد کم یا ناچیزی دارند. آنها ایده دارند و باید آن را توسعه دهند، آن را آزمایش کنن و بازاریابی کنند. این امر پول قابل توجهی به خودش اختصاص میده و صاحبان شرکت های نوپا دارای منابع بالقوه متعددی هستن.

منابع بودجه سنتی، شامل وامهای تجاری کوچک از بانکها یا اتحادیه های اعتباری، وام های مدیریت بازرگانی کوچک تحت حمایت دولت از صندوق های اعتباری و کمک های بلاعوض توسط سازمان های غیرانتفاعی و دولت ها صورت می پذیرد .

در مجوع در مراحل اولیه راه اندازی، استارتاپ ها معمولاً توسط اعضای تیم موسس تأمین مالی می شوند – هرچند 66٪ از استارتاپ ها بودجه را از طریق یک سرمایه گذار تأمین می کنند .

 

ارزش گذاری برای راه اندازی

راه اندازی ها استارتاپ،معمولا دشواراست، چون هیچ سابقه ی فعالیتی ندارند. این باعث میشه سرمایه گذاری روی آنها پر ریسک باشه. اگر به نظر میرسه که یک ایده شایستگی دارد، سرمایه گذاران فعال در این عرصه  روی آن سرمایه گذاری می کنند.

و از آنجا که استارتاپ ها از میزان شکست بالایی برخوردا هستند ، سرمایه گذاران متقاضی تجربه تیم مدیریت و ایده را در نظر می گیرند. حتی سرمایه گذاران با ریسک پذیری بالا هم، نیز پولی را که قادر به از دست دادن آنها نیستند ، سرمایه گذاری نمی کنند.

 

برخی از راه اندازی های موفق:

یکی از ویژگی هایی که به نظر میرسه، بیشتر مردم برای تعریف یک استارتاپ با آن توافق دارند تمرکز روی رشد است. ممکن است مشاغل کوچک برای ماندن در سطح فعلی خودشون برای همیشه خوشحال باشند وتلاشی نکنند برای تغییر شرایط ، اما یک شرکت نوپا نمی خواهد کوچک بماند و کلا استارتاپ ها شکل می گیرند که پیشرفت کنند و به کارآفرینی برسن .

برخی از موفق ترین کارآفرینان تاریخ استارتاپی به شرح زیر است .

  • مایکروسافت که توسط بیل گیتس تاسیس شد.
  • فورد موتورز، توسط هنری فورد تاسیس شد.
  • مک دونالد توسط ری کروک تأسیس شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog

‌ ‌‌ همکاری با اساتید محترم برای برگزاری دوره های آموزشی ‌

عالی آموز ‌مهارت هایت رو عالی بیاموز. ‌

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما